BLOG

Gramofon tangencjalny Sony PS-X555es gramofony

Gramofon tangencjalny Sony PS-X555es

Gramofon tangencjalny Sony PS-X555es

Jednym z ciekawszych gramofonów, które ostatnio do nas trafiły, był gramofon tangencjalny Sony PS-X555es.  Model pochodzący z początku lat osiemdziesiątych, który należał do serii gramofonów z ramieniem „sterowanym”  elektronicznie. Ten sposób kontrolowania pracy ramienia, firma Sony nazwała „biotracer”.  

Czytaj dalej

naprawa gramofonu bsr wrocław audio autonomy gramofony

Naprawa gramofonu BSR – Birmingham Sound Reproducers

Naprawa gramofonu BSR - Birmingham Sound Reproducers

Dziś na tapetę trafia idlerowy drapak z przemysłowego regionu Black Country w Anglii. Tym razem mamy do czynienia nie z Lenco, Dualem czy też z Thorensem. Pojawił się u nas tani gramofon idlerowy, potężnego niegdyś producenta z wysp. Powód dla którego on do nas trafił był typowy dla marki BSR.

Czytaj dalej

przedwzmacniacz gramofonowy vsps Bez kategorii

Przedwzmacniacz gramofonowy VSPS

Przedwzmacniacz gramofonowy VSPS

VSPS czyli Very Simple Phono Stage, to chyba najbardziej popularny układ przedwzmacniacza gramofonowego. Opracowany przez Richarda Murdey'a schemat, stał się bazą dla wielu przedwzmacniaczy tworzonych zarówno hobbystycznie przez pasjonatów winyli, jak i komercyjnie przez różnych producentów audio.

Czytaj dalej

wymiana kabli gramofonowych MELODIKA REGA R200 gramofony

Wymiana kabli gramofonu – ramię Rega R200

Wymiana kabli gramofonowych - ramię Rega R200

Ramię Rega R200 pochodzi z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych i zostało zaprojektowane i wykonane przez inżynierów firmy Rega w Japonii. W tym konkretnym egzemplarzu, pomimo około czterdziestu lat na karku, przewody w ramieniu zachowały się w dosyć dobrej kondycji. Dlatego pewnie gdyby nie urwanie jednego z przewodów, przy próbie demontażu ramienia, nie trafiłoby ono do nas na wymianę okablowania.

Czytaj dalej

THRACE SUNDAY MORNING audio autonomy CD

CD: Thrace Sunday Morning Sessions

Thrace Sunday Morning Sessions

Tracja (gr. Θρᾴκη, Thraki, łac. Thracia, bułg. Тракия, Trakija, tur. Trakya), czyli starożytna kraina będąca swego rodzaju bramą pomiędzy wschodem i zachodem, Europą i Azją. Taką bramę (otwartą na całą swoją szerokość) ma też stanowić muzyka zawarta na płycie Thrace Sunday Morning Sessions. Dalej przytoczymy tłumaczenie opisu, zaczerpniętego ze strony francuskiej wytwórni płytowej Harmonia Mundi, która to wydała tę płytę.

Czytaj dalej

Jaki DAC do 1000 zł? DAT Sony 57ES Bez kategorii

DAT Sony 57ES – czyli jaki DAC do 1000zł?

DAT Sony 57ES - czyli jaki DAC do 1000zł?

DAC czyli przetwornik cyfrowo-analogowy (z ang. Digital to Analog Converter) znaleźć możemy wbudowany w takie urządzenia jak komputery, tablety, smart fony. Przetworniki te potrzebne są nam zawsze gdy chcemy usłyszeć muzykę przechowywaną w formie cyfrowej.

Czytaj dalej

MILES DAVIS - SKETCHES OF SPAIN 2CD CD

CD: Miles Davis – Sketches Of Spain [2CD]

CD: Miles Davis - Sketches Of Spain [2CD]

W 1959 roku została wydana płyta Kind of Blue - najlepiej sprzedający się album Milesa Davisa, który szybko stał się legendą i jest uważany za najważniejsze wydawnictwo w historii muzyki jazzowej.  Czy następna płyta tego trębacza mogła zostać okrzyknięta równie genialną?

Czytaj dalej

kabel sieciowy Artech Audio Autonomy KABLE

Testujemy kabel sieciowy Artech Wind

Testujemy sieciówkę Artech Wind

Przyszedł czas na krótką recenzję Artecha. Spędziliśmy sporo godzin na jego odsłuchiwaniu i porównywaniu ze zwykłym kablem komputerowym. Wkrótce będziemy mógli go porównać z kablami Oyaide i Furutecha i wtedy zobaczymy jak się będzie prezentował na tle droższych braci. Artech na zmianę z kablem komputerowym wpinany był do naszego wzmacniacza i z nim był testowany.

Czytaj dalej

płyta gramofonowa jazz z ecm płyty

Winyle: Tord Gustavsen- What was said

Winyle: Tord Gustavsen - What Was Said

Płyty sygnowane logiem wytwórni ECM są wyznacznikiem najwyższej jakości. Mówimy tu oczywiście o jakości z technicznego punktu widzenia, czyli o realizacji nagrań i tłoczeń płyt. Ocena jakości samej muzyki to kwestia gustu i pozostawiamy ją Wam. Każdy ocenia przecież według swoich własnych kryteriów, doświadczeń i preferencji muzycznych. Tyle słowem wstępu, wróćmy do tematu tego wpisu, czyli płyty norweskiego pianisty Torda Gustavsena.

Czytaj dalej

VINCENT SV-266 WZMACNIACZ HYBRYDOWY sprzęt

Modyfikujemy wzmacniacz hybrydowy Vincent SV-266

Modyfikujemy wzmacniacz hybrydowy Vincent SV-266

Vincent Sv-266 już sam z siebie gra dźwiękiem potężnym i dynamicznym. Mocy mu nie brakuje i potrafi on zatrząść nie jednym pomieszczeniem. Są jednak pewne aspekty, które wymagają dopracowania i poprawienia. Przyjrzyjmy się najpierw jednak całemu wzmacniaczowi.

Czytaj dalej