Naprawa gramofonów Wrocław

Źródło tego, co piękne i prawdziwe

Witamy w świecie analogu i winyli, gdzie każda naprawa i modyfikacja gramofonu odbywa się ze szczególną starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły. Tutaj zaopiekujemy się Twoim gramofonem, dobierzemy mu odpowiednią wkładkę i wszystko precyzyjnie skalibrujemy. Zapraszamy!

"Naprawa gramofonów Wrocław" - zapewne właśnie takie hasło wpisane w wyszukiwarkę sprawiło, że jesteś na tej stronie. Nie mogłeś trafić lepiej! Jesteśmy pasjonatami muzyki i sprzętu audio. Zwłaszcza gramofonów, które to w ostatnich latach stają się coraz bardziej powszechne i popularne. W przypadku gramofonów śmiało można powiedzieć, że nastąpił spektakularny powrót po latach. I bardzo dobrze! Gdy źródło analogowe zostało zastąpione cyfrowymi nośnikami, wiele osób pozbyło się winyli i przerzuciło się na CD, niejednokrotnie żałując pozbycia się czarnych krążków. W płytach winylowych cenne jest również to, że dają namacalny kontakt z muzyką, a gdy położymy krążek na patefonie, to niemal przenosimy się w czasie, ruszając w muzyczną podróż. Dlatego naprawa i modyfikacja gramofonów jest dla nas tak istotnym zadaniem. Wykonujemy je precyzyjnie, dbając o wizualną stronę gramofonów, a przede wszystkim o jakość prezentowanego przez nie dźwięku. Chętnie dokonujemy mniejszych i większych modyfikacji, aby móc w pełni cieszyć się muzyką zapisaną na winylowych krążkach. Każda naprawa gramofonu jest przez nas wykonywana we Wrocławiu - w mieście, które pokochało winyle.

naprawa gramofonów wrocław

Modyfikacje

Chcąc uzyskać lepsze brzmienie warto rozważyć modyfikację gramofonu. Można poprawić naprawdę wiele. Już chociażby wymiana okablowania w ramieniu i poprowadzenie go, z pominięciem zbędnych punktów lutowniczych, od wkładki aż do przedwzmacniacza gramofonowego, w znaczny sposób poprawia czystość i klarowność dźwięku. Niebagatelnym problemem jest dobór odpowiedniej wkładki gramofonowej, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom i będzie pasowała do ramienia gramofonu. Oczywiście kolejnym krokiem po wyborze wkładki, jest jej odpowiednia kalibracja. Tylko ona da nam pewność, że wyciągamy wszystko co możliwe z naszej wkładki gramofonowej. Z kolei przywrócenie pełnej sprawności częściom mechanicznym i regeneracja silnika gramofonowego, zapewni cichą i sprawną pracę oraz trzymanie obrotów nawet najstarszego patefonu. Wszelkie ulepszenia i modyfikacje pozwalają cieszyć się dźwiękami lepszej jakości, a to przecież wartość nie do przeceniania. Staramy się zatem zmierzać w jej kierunku, zgłębiając wiedzę o technikaliach gramofonowych i zjawiskach fizycznych zachodzących podczas odsłuchu muzyki zapisanej na winylowych płytach.

 

Renowacje

Gramofony wracają do łask, to pewne. Często jednak są to powroty ze strychów, piwnic i innych zapomnianych zakątków, co sprawia, że potrzebują odświeżenia, by odzyskać swój blask. Można też pokusić się o spersonalizowanie gramofonu i dostosowanie go do indywidualnych upodobań. Wymiana lub odnowienie zniszczonej plinty, zapewni nie tylko efektowny wygląd, ale i solidny fundament, oddzielający igłę wędrującą po winylowej płycie od drgań pochodzących z otoczenia. W ten sposób przywracamy gramofony do stanu, w którym cieszyły nie tylko dźwiękiem, ale też dostojnym wyglądem.  Nie ma tu znaczenia, czy zajmujemy się polskimi gramofonami takimi jak Adam lub Daniel, czy też pracujemy nad Thorensem, Lenco lub Micro Seiki - zawsze przykładamy się w 100% do tego co robimy. Przykłady naszych realizacji możecie znaleźć na naszym blogu oraz w poniższej galerii zdjęć.

Naprawa gramofonów Wrocław