Przejdź do treści

Źródło tego, co piękne i prawdziwe

Witamy w świecie analogu i winyli, gdzie serwis i naprawa gramofonów odbywa się ze szczególną starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły. Tutaj zaopiekujemy się Twoim gramofonem, dobierzemy mu odpowiednią wkładkę i wszystko precyzyjnie skalibrujemy. Zapraszamy!

Naprawa gramofonów we Wrocławiu

Zapewne właśnie takie hasło wpisane w wyszukiwarkę sprawiło, że jesteście na tej stronie. Nie mogliście trafić lepiej! Jesteśmy pasjonatami muzyki i sprzętu audio. Zwłaszcza gramofonów, które to w ostatnich latach stają się coraz bardziej powszechne i popularne. W przypadku gramofonów śmiało można powiedzieć, że nastąpił spektakularny powrót po latach. I bardzo dobrze! 

naprawa gramofonów wrocław

W płytach winylowych cenne jest między innymi to, że dają namacalny kontakt z muzyką. Gdy położymy krążek na gramofonowym talerzu, to niemal przenosimy się w czasie. Ruszajamy w muzyczną podróż w nieznane. Dlatego naprawa i modyfikacja gramofonów jest dla nas tak istotnym zadaniem. Wykonujemy je precyzyjnie, dbając o wizualną stronę Waszych gramofonów, oraz o jakość prezentowanego przez nie dźwięku. Chętnie dokonujemy też mniejszych i większych modyfikacji. Wszystko po to, aby móc w pełni cieszyć się muzyką zapisaną na winylach. 

naprawa gramofonów wrocław

Chcąc uzyskać lepsze brzmienie warto rozważyć pewne modyfikacje gramofonu. Można poprawić naprawdę wiele. Już chociażby sama wymiana okablowania  w znaczny sposób poprawia jakość i klarowność dźwięku. Natomiast poprowadzenie sygnału przewodem w jednym kawałku będzie stanowiła kolejny krok w kierunku autentyczności.

naprawa gramofonów wrocław

Niebagatelnym problemem jest dobór odpowiedniej wkładki gramofonowej. Musi ona odpowiadać naszym oczekiwaniom i jednocześnie pasować do ramienia gramofonu. Wybór wkładek jest ogromny. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę wkładki nie tylko nowe, ale również te "z epoki". Oczywiście kolejnym krokiem po wyborze wkładki, jest jej odpowiednia kalibracja. Tylko ona da nam pewność, że wyciągamy wszystko co możliwe z naszego analogowego sprzętu. 

naprawa gramofonów wrocław

Z kolei przywrócenie pełnej sprawności częściom mechanicznym i regeneracja silnika gramofonowego, zapewni cichą i sprawną pracę oraz trzymanie obrotów nawet najstarszego urządzenia. Wszelkie ulepszenia i modyfikacje pozwalają cieszyć się dźwiękiem lepszej jakości. A to przecież wartość nie do przeceniania. Staramy się zatem zmierzać w jej kierunku, zagłębiając wiedzę o technikaliach gramofonowych. 

naprawa gramofonów wrocław

Gdy z technicznego punktu widzenia nasz gramofon jest już doprowadzony do odpowiedniego stanu, możemy się zająć jego wyglądem. Spersonalizowanie gramofonu i dostosowanie go do indywidualnych upodobań sprawi, że będzie to sprzęt unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Poniżej zdjęcie jednego z gramofonów, któremu wykonaliśmy "customową" obudowę - Micro Seiki DD-40.

naprawa gramofonów wrocław

Wymiana lub odnowienie zniszczonej plinty (jak w przypadku tego Duala 1019 i Rega Planar 3), zapewni oryginalny i efektowny wygląd. Będzie też solidnym fundamentem, oddzielającym igłę wędrującą po winylowej płycie od drgań z otoczenia. Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć jaka jest różnica między obudową  zrobioną przez nas (biały połysk), a fabryczną plintą gramofonu Lenco L75. Różnicę widać gołym okiem.

naprawa gramofonów wrocław

W ten sposób przywracamy gramofony do stanu, w którym cieszyły nie tylko dźwiękiem, ale też dostojnym wyglądem.  Nie ma tu znaczenia, czy zajmujemy się polskimi gramofonami takimi jak Adam lub Daniel, czy też pracujemy nad Thorensem, Lenco lub Dualem - zawsze przykładamy się w 100% do tego co robimy. Przykłady naszych realizacji możecie znaleźć na naszym blogu oraz w poniższej galerii zdjęć.

Naprawa gramofonów Wrocław -śledź nas!

Naprawa gramofonów Wrocław