Przejdź do treści

Źródło tego, co piękne i prawdziwe

Witamy w świecie analogu i winyli, gdzie serwis i naprawa gramofonów odbywa się ze szczególną starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły. Tutaj zaopiekujemy się Twoim gramofonem, dobierzemy mu odpowiednią wkładkę i wszystko precyzyjnie skalibrujemy. Zapraszamy!

"Naprawa gramofonów Wrocław" - zapewne właśnie takie hasło wpisane w wyszukiwarkę sprawiło, że jesteś na tej stronie. Nie mogłeś trafić lepiej! Jesteśmy pasjonatami muzyki i sprzętu audio. Zwłaszcza gramofonów, które to w ostatnich latach stają się coraz bardziej powszechne i popularne. W przypadku gramofonów śmiało można powiedzieć, że nastąpił spektakularny powrót po latach. I bardzo dobrze! Gdy źródło analogowe zostało zastąpione cyfrowymi nośnikami, wiele osób pozbyło się winyli i przerzuciło się na CD. Jednak po czasie duża część tych osób żałowała pozbycia się zgromadzonej kolekcji. 

naprawa gramofonów wrocław

W płytach winylowych cenne jest również to, że dają namacalny kontakt z muzyką. Gdy położymy krążek na gramofonowym talerzu, to niemal przenosimy się w czasie, ruszając w muzyczną podróż. Dlatego naprawa i modyfikacja gramofonów jest dla nas tak istotnym zadaniem. Wykonujemy je precyzyjnie, dbając o wizualną stronę gramofonów, a przede wszystkim o jakość prezentowanego przez nie dźwięku. Chętnie dokonujemy mniejszych i większych modyfikacji, aby móc w pełni cieszyć się muzyką zapisaną na winylach. Każda naprawa gramofonu jest przez nas wykonywana we Wrocławiu - w mieście, które pokochało analogowe płyty.

Chcąc uzyskać lepsze brzmienie warto rozważyć pewne modyfikacje gramofonu. Można poprawić naprawdę wiele. Już chociażby sama wymiana okablowania  w znaczny sposób poprawia czystość i klarowność dźwięku. Natomiast poprowadzenie sygnału przewodem w jednym kawałku (z pominięciem zbędnych punktów lutowniczych) będzie stanowiła kolejny krok w kierunku autentyczności. Niebagatelnym problemem jest dobór odpowiedniej wkładki gramofonowej. Musi ona odpowiadać naszym oczekiwaniom i jednocześnie pasować do ramienia gramofonu. Oczywiście kolejnym krokiem po wyborze wkładki, jest jej odpowiednia kalibracja. Tylko ona da nam pewność, że wyciągamy wszystko co możliwe z naszego analogowego sprzętu. Z kolei przywrócenie pełnej sprawności częściom mechanicznym i regeneracja silnika gramofonowego, zapewni cichą i sprawną pracę oraz trzymanie obrotów nawet najstarszego urządzenia. Wszelkie ulepszenia i modyfikacje pozwalają cieszyć się dźwiękiem lepszej jakości, a to przecież wartość nie do przeceniania. Staramy się zatem zmierzać w jej kierunku, zgłębiając wiedzę o technikaliach gramofonowych i zjawiskach fizycznych zachodzących podczas odsłuchu muzyki zapisanej na winylowych płytach.

 

Gdy z technicznego punktu widzenia nasz gramofon jest już doprowadzony do odpowiedniego stanu, możemy się pokusić o popracowanie nad jego stroną wizualną. Spersonalizowanie gramofonu i dostosowanie go do indywidualnych upodobań sprawi, że będzie to sprzęt unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Wymiana lub odnowienie zniszczonej plinty (jak w przypadku tego Duala 1019 i Rega Planar 3), zapewni nie tylko efektowny wygląd, ale i solidny fundament, oddzielający igłę wędrującą po winylowej płycie od drgań z otoczenia. W ten sposób przywracamy gramofony do stanu, w którym cieszyły nie tylko dźwiękiem, ale też dostojnym wyglądem.  Nie ma tu znaczenia, czy zajmujemy się polskimi gramofonami takimi jak Adam lub Daniel, czy też pracujemy nad Thorensem, Lenco lub Dualem - zawsze przykładamy się w 100% do tego co robimy. Przykłady naszych realizacji możecie znaleźć na naszym blogu oraz w poniższej galerii zdjęć.

Śledź nas!

Naprawa gramofonów Wrocław