SERCE SYSTEMU AUDIO

W samym centrum każdego zestawu audio znajduje się wzmacniacz. Bez względu na to czy upodobaliśmy sobie winyle, płyty CD czy może kolekcjonujemy pliki muzyczne, ostateczny i decydujący szlif temu, co słyszymy nadaje wzmacniacz. Warto więc przyjrzeć mu się bliżej, ponieważ spoczywa na nim poważne zadanie: jak najwierniejsze oddanie brzmienia naszych ulubionych artystów.


W celu zapewnienia dokładnego, szybkiego i precyzyjnego dźwięku w całym paśmie akustycznym, potrzebny jest wzmacniacz doskonale kontrolujący głośniki i niepozwalający im na nadmierną swobodę. To na czym nam zależy, to wiarygodne oddanie dynamiki i emocji ze studia nagraniowego lub koncertu. Jest to możliwe w dużej mierze dzięki odpowiedniemu układowi zasilającemu wzmacniacz, który w każdej chwili powinien być gotowy do nagłej zmiany tempa, głośności i lokalizacji instrumentów. Tylko tak przekazane wydarzenie muzyczne, zarejestrowane na naszej płycie, stanowi zwarty i naturalny obraz muzyki.

Transparentny i rozdzielczy dźwięk pełen barw to nadrzędny cel przy tworzeniu i modyfikowaniu wzmacniaczy w Audio Autonomy. Precyzja i barwa, jak sól i pieprz w kuchni, nadają odpowiedniego smaku muzyce, tylko wtedy, gdy są połączone w odpowiednich proporcjach. To barwny i głęboki dźwięk kontrabasu lub wiolonczeli sprawia, że nasz pokój możemy zamienić na moment w ogromną salę koncertową lub kameralny, zadymiony klub jazzowy.

Dysponując precyzyjnym dźwiękiem o bogatej palecie barw, potrzebny jest nam jeszcze tylko jeden element, który wprowadzi nas prosto na scenę i pozwoli poczuć bliskość muzyków z całym bogactwem ich instrumentów. O tym, czy uda nam się tam znaleźć, decyduje to, czy nasz wzmacniacz jest w stanie zbudować głęboką i szeroką scenę. Może ona sprawić, że poczujemy się wręcz otoczeni przez dźwięki. Oczywiście nie każdy sprzęt jest w stanie zapewnić nam taką podróż na scenę, ale w każdym można dopracować ten element kreowania dźwięku. Później można zająć się źródłem muzyki, czyli odtwarzaczem CD lub gramofonem.

Naprawiamy wzmacniacze zarówno lampowe jak i tranzystorowe. Nie gra jeden kanał w Twoim wzmacniaczu? Coś się w środku spaliło? Nie możesz słuchać swojej ulubionej muzyki w spokoju? Przynieś wzmacniacz do nas i postaramy się jak najszybciej pomóc. Nie ma znaczenie czy to wysoki model Accuphase'a lub McIntoscha, leciwa polska Unitra,  czy też pochodzący z Chin lampowy Yaqin lub MingDa. Chętnie podejmiemy się naprawy i serwisu każdego wzmacniacza. Czerpiąc inspiracje z różnych rozwiązań sprawdzonych w najlepszych wzmacniaczach audio, projektujemy i budujemy również własne wzmacniacze lampowe i hybrydowe. Dlatego jeżeli do tej pory nie udało Ci się znaleźć urządzenia, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Chcecie usłyszeć więcej?

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naprawy lub modyfikacji wzmacniaczy, przedwzmacniaczy i końcówek mocy. Pomożemy dobrać odpowiednie lampy i kondensatory, które będą pasować do całego systemu i do naszych preferencji oraz oczekiwań. Podpowiemy jak dobrać odpowiednie kable zasilające i interkonekty. W razie potrzeby doradzimy również przy wyborze zupełnie nowego wzmacniacza. Pomożemy usłyszeć więcej muzyki...

Naprawa wzmacniaczy we Wrocławiu