Przejdź do treści
dual 1019 malowanie gramofonu

Dual 1019: lakierowanie

Czas na podjęcie decyzji odnośnie koloru, w którym wykończymy chassis naszego Duala . Wybór może być oczywiście tylko jeden - RAL 9005, czyli piękna i głęboka czerń!

Chassis zostało pozbawione wszystkich zamocowanych do niego elementów. Po zaślepieniu zbędnych otworów (po ramieniu, elementach mechanizmu windy itp.) i po odpowiednim przygotowaniu powierzchni jest ono gotowe do lakierowania.

 

Na tym etapie nie wygląda to najpiękniej, ale to jedynie stan przejściowy. Po lakierowaniu i polerce powinno być znacznie lepiej. Nie wiemy czy uda się nam zbliżyć stylistycznie do efektu takiego, jak na poniższym zdjęciu, ale próbować zawsze warto. Trzeba przecież mieć w głowie jakiś konkretny cel, który próbujemy osiągnąć. Chcielibyśmy zrobić z tego Duala 1019 odpowiednik poniższego BMW 2002 - małą, zgrabną i stylową maszynę o sportowym duchu. Zdecydowanie mamy słabość do samochodów i gramofonów z tamtego okresu (końcówka lat sześćdziesiątych i początek lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku).

Źródło: https://stanceworks.com/2017/06/oliver-grimmes-1973-bmw-2002-tii/

No i lakierowanie za nami. Wyszło chyba całkiem przyjemnie dla oka. Jest się czym pochwalić, więc pokażemy Wam poniżej kilka zdjęć. Teraz możemy powoli zabierać się za montaż silnika, łożyskowania talerza i całego układu napędowego.

W następnym wpisie pokażemy jak powstawała plinta do naszego gramofonu. Było z nią sporo zabawy. Jeszcze kilka chwil i będziemy mogli składać wszystko w całość. Czekamy niecierpliwie na pierwsze dźwięki, które usłyszymy z naszego Duala.

Dual 1019 service