Naprawa gramofonów Wrocław

Źródło tego, co piękne i prawdziwe

Witamy w świecie analogu i winyli, gdzie każda naprawa i modyfikacja gramofonu odbywa się ze szczególną starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły. Tutaj zaopiekujemy się Twoim gramofonem, dobierzemy mu odpowiednią wkładkę i wszystko precyzyjnie skalibrujemy. Zapraszamy!

"Naprawa gramofonów Wrocław" - zapewne właśnie takie hasło wpisane w wyszukiwarkę sprawiło, że jesteś na tej stronie. Nie mogłeś trafić lepiej! Jesteśmy pasjonatami muzyki i sprzętu audio. Zwłaszcza gramofonów, które to w ostatnich latach stają się coraz bardziej powszechne i popularne. W przypadku gramofonów śmiało można powiedzieć, że nastąpił spektakularny powrót po latach. I bardzo dobrze! Gdy źródło analogowe zostało zastąpione cyfrowymi nośnikami, wiele osób pozbyło się winyli i przerzuciło się na CD, niejednokrotnie żałując pozbycia się czarnych krążków. W płytach winylowych cenne jest również to, że dają namacalny kontakt z muzyką, a gdy położymy krążek na patefonie, to niemal przenosimy się w czasie, ruszając w muzyczną podróż. Dlatego naprawa i modyfikacja gramofonów jest dla nas tak istotnym zadaniem. Wykonujemy je precyzyjnie, dbając o wizualną stronę gramofonów, a przede wszystkim o jakość prezentowanego przez nie dźwięku. Chętnie dokonujemy mniejszych i większych modyfikacji, aby móc w pełni cieszyć się muzyką zapisaną na winylowych krążkach. Każda naprawa gramofonu jest przez nas wykonywana we Wrocławiu - w mieście, które pokochało winyle. Widać to chociażby po rosnącej wciąż liczbie miejsc (sklepów, giełd, itd.), w których możemy znaleźć winylowe płyty.

naprawa gramofonów wrocław

Modyfikacje

Chcąc uzyskać lepsze brzmienie warto rozważyć modyfikację gramofonu. Można poprawić naprawdę wiele. Już chociażby wymiana okablowania w ramieniu i poprowadzenie go, z pominięciem zbędnych punktów lutowniczych, od wkładki aż do przedwzmacniacza gramofonowego, w znaczny sposób poprawia czystość i klarowność dźwięku. Niebagatelnym problemem jest dobór odpowiedniej wkładki gramofonowej, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom i będzie pasowała do reszty systemu. Z kolei przywrócenie pełnej sprawności częściom mechanicznym i regeneracja silnika gramofonowego, zapewni cichą i sprawną pracę oraz trzymanie obrotów nawet najstarszego patefonu. Wszelkie ulepszenia i modyfikacje pozwalają cieszyć się dźwiękami lepszej jakości, a to przecież wartość nie do przeceniania. Staramy się zatem zmierzać w jej kierunku, między innymi poprzez pracę nad autorskim projektem 12-calowego ramienia i lampowego przedwzmacniacza gramofonowego.

 

Renowacje

Gramofony wracają do łask, to pewne. Często jednak są to powroty ze strychów, piwnic i innych zapomnianych zakątków, co sprawia, że potrzebują odświeżenia, by odzyskać swój blask. Można też pokusić się o spersonalizowanie gramofonu i dostosowanie go do indywidualnych upodobań. Wymiana lub odnowienie zniszczonej plinty, zapewni nie tylko efektowny wygląd, ale i solidny fundament, oddzielający igłę wędrującą po winylowej płycie od drgań pochodzących z otoczenia. W ten sposób przywracamy gramofony do stanu, w którym cieszyły nie tylko dźwiękiem, ale też dostojnym wyglądem. Przykłady naszych realizacji możecie znaleźć na naszym blogu.

Naprawa gramofonów Wrocław